GÖNDERİLMEMİŞ MEKTUPLAR VOL.1

Merhaba,
Nasılsın,
Keşke mektuplarımı  yazabilmemin daha kolay bir yöntemini bulabilseydim. Kaç defa kendime tekrarladım sonra yazdım yeniden okudum, beğenmedim yırttım vazgeçtim bilmiyorum. Bilemiyorum pekte önemi yok esasen diğerlerinin önemi olmadığı gibi, bu kadar kararsızlık arasında (bu kararsızlık tüm evren için geçerli, kararlılık madde de ancak proton ve notrön sayıları oranı 1 olası lazım, insanda bu nasıl olur bir muamma) kendim gibi davranabilmenin ne zor olduğunu yeni yeni keşfetmeye başladım. Zor gerçekten, mevcut olan mesafe, bir başkası gibi düşünebilmeği o kadar imkansız kılıyor ki, bazen empati kurduğumu sanıyorum,  oldu, tamam bu böyle derken sanki kara deliklerden çekilircesine hayat başka bir noktaya sarıyor, gelecekte ben olduğumu sandığım beni. Kendimi hemen vazgeçiriyorum bir önceki benden, sonra ki kendimden. Yine olmuyor, eksik hep bir şey kalıyor . Korkular basıyor, dört yanımı, senden benden  değil, efekt kendimden. Bir o kadar gereksiz ve senin kadar masumken. Olmuyor dedim ya sana değil sadece kendime olmuyor, yakışmıyor adetime, olmayan asaletime, çoğu kezde yüreğime.

Kararlılık ancak proton ve nötron sayılarının eşit olması gerekir derken, muamma olan insanın yüreğine yerleştir, oradan bak. Gerçek sevgiler aşklar bu kararlılıktan doğuyorlar. 1 asal, asil sayı kendinden başka etrafında ne böleni var ne çarpanı. Alıp da biri çarpsan çarpılanın şeklini alıyor, gidipte böldürmeye çalışsan bölünmeye çalışana, bölünenin. Ha

Gerçekte bildiğimiz hiçbir şey yoktur. Bildiğimizi sandığımız şey sadece olaylardır. O olaylar ki, bilmediğimiz bir objeyle asla bilemeyeceğimiz bir süjenin birbirlerine olan ilgisinden doğmuştur. İnsan bu ya, dışarıdan gördüğü bu efekte, bu olaya karşı kendi dengesini esneterek karşısındakini tamamlıyor kararlı hale getirmeye çalışıyor,  Bazen füzyonla bazen fisyonla, çok daha büyüğü galaksideki süper, hipernovalarla. Denge için fedailik büyük bencillik.

Aşktaysa egalite vardır. Bu hep böyledir. Önce kendi dengeni bulursun sonra kendi dengini, karmaşaysa karmaşa, huzursa huzur, Onun dışındaki her şey aslında sahte ve yapaydır. Hem dışa bağımlı, hem de içten bağımsız.

Bu patlamalar korkutuyor beni. Aşk  kelimelere, düşüncelere onları evrende hiç olmadığı gibi yaratabilme fırsatı tanıyor, yaratıcılık, büyük heyecan. Düşünceler bizeleri çoğu kez irrasyonel zaman yolculuğuna çıkartıyor. Kah ileri kah ger. Daha çok ileri biraz ah şu melankolizm…  Ama, işte o noktada odaktaki en ufak  değişkenlik olduğu anda ise; an kendini geri sarmaya başlıyor, zaman değişiyor, mekan değişiyor esasen her şey değişiyor. Geleceğin tohumlarını serperken, volkandan çıkan molozun altında tohumların güneş görememesine, doğamamasına sebep oluyor. Tohumlar neyse ki günümüz zamanın tohumları gibi değil, Güneşi bulduğu her an da yeniden kendi gibiler yaratabiliyor.

İrrasyonel düşünebilen insanın her yöne gidebilmek gitmek zorunda oldu çok aşikar, peki ya sahip olduğumuz madde, ayaklarımız ellerimiz, gözler dudaklar, ses, ışık, geri gider mi, zamanı geri alabilir misin?  Rasyonel bir zaman kavramının var olmadığı gerçek evrende, bu mümkün mü? .

“Bir gün Alice, yolun çatallaştığı bir yere geldiğinde, ağacın birinde bir Cheshire kedisi gördü,.
– ‘Hangi yoldan gideceğim?’ diye sordu.
Kedi onu bir soruyla cevapladı:
– ‘Nereye gitmek istiyorsun?’
– ‘Bilmiyorum’ dedi Alice.
– ‘Öyleyse’ dedi kedi, ‘hangi yoldan gideceğin de fark etmez’

Lewis Caroll, Alice Harikalar Diyarında

Sevgilerimle,Öpüyorum

Mart 2015

Orion Bulutsusu'nun Hubble Uzay Teleskobu tarafından çekilmiş fotoğrafı

Orion Bulutsusu’nun Hubble Uzay Teleskobu tarafından çekilmiş fotoğrafı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: